Śniadanie uważane jest za najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dostarcza nam energii po całonocnym poście oraz dodaje siły na kolejne godziny spędzane w pracy bądź szkole. Zdarza się niestety, że wiele osób pomija ten posiłek ze względu na brak czasu lub chęci do przygotowania czegoś dobrego. Z reguły kończy się na wypiciu kawy i wyjściu z domu. Takie podejście jest jednak bardzo niezdrowe, ponieważ powoduje wzrost łaknienia w kolejnych godzinach. Objawia się to najczęściej podjadaniem niezdrowych przekąsem przez cały dzień lub nadrabianiem zaległości wieczorem. Osoby, które chcą o poranku zjeść zdrowe i pyszne śniadanie, zapraszamy do Le petit reve. Ta piekarnia francuska serwuje świeże pieczywo oraz aromatyczną kawę w mgnieniu oka. To tutaj zjesz szybko i z radością ruszysz w dalszą drogę.

Dlaczego spożywanie zdrowego śniadania jest ważne?

Zanim przedstawimy Wam pyszności, które należy jeść o poranku, zastanówmy się, dlaczego nasz pierwszy posiłek po przebudzeniu jest fizjologicznie ważny.

Instytut Żywności i Żywienia zaleca każdemu człowiekowi spożywanie od 4 do 5 posiłków. Ważne, by zachować regularne odstępy czasowe oraz jeść je możliwie w stałym rytmie. To przyczynia się do wyeliminowania napadów głodu, ponieważ organizm otrzymuje stałą dawkę energii, którą we własnym tempie zużywa. Regularne posiłki pozwalają na stworzenie zdrowej diety, dzięki czemu w ciągu dnia nie mamy ochoty na przekąski. Wpływa to również na wykonywanie przez nas przemyślanych zakupów, ponieważ kupujemy tylko to, co jest nam potrzebne do przygotowania potraw.

Z zaleceń warto zapamiętać, że pierwszy posiłek powinien być zjedzony do 2 godzin po przebudzeniu. Spokojnie można więc rano wziąć orzeźwiający prysznic, przygotować się do pracy, wypić kawę lub herbatę i zjeść coś zdrowego. Naukowcy przypominają również, że ostatni posiłek powinien trafić do naszego organizmu 2-3 godziny przed snem. To czas, pozwalający, by spożyte danie zostało strawione i nie zalegało w naszym ciele. Często takie przejadanie się na noc skutkuje problemami żołądkowymi oraz źle wpływa na nasz sen.

Osoby chcące schudnąć często rezygnują z kolacji, twierdząc, że to dobrze wpłynie na ich organizm. Nic bardziej mylnego, ponieważ w nocy również zachodzą procesy pobierające energię. Jednym z nich jest regeneracja, konieczna do prawidłowego funkcjonowania. W związku z tym, że w trakcie snu nie dostarczamy „paliwa” w postaci jedzenia, nasz organizm zużywa glikogen wątrobowy, stanowiący magazyn glukozy. Pierwszy więc posiłek po przebudzeniu na za zadanie uzupełnić wszystkie niedobory spowodowane nocnym postem.

Co na śniadanie w Le petit reve?

Wielu osobom rano nie chce się robić śniadania, dlatego w Le petit reve mamy coś pysznego na każdą okazję. O poranku polecamy bagietkę pszenną, croissanta, brioche z owocami lub tartę na słono. W naszej ofercie znajdują się także zestawy de lux w wersji wytrawnej oraz na słodko. Dopełnieniem posiłku jest aromatyczna kawa z kardamonem lub pyszna herbata.

Pyszne i zdrowe śniadanie w Le petit reve

Doskonale wiemy, że szybki styl życia, jaki obecnie jest w modzie, nie sprzyja przygotowywaniu posiłków, zwłaszcza śniadań. Ludzie nie chcą tracić czasu na pozornie błahe sprawy, zapominając o swoim zdrowiu. Dla wszystkich zabieganych osób Le petit reve ma świeże pieczywo, słodkie wypieki oraz aromatyczną kawę lub rozgrzewającą herbatę. Wszystkie te pyszności możesz zabrać ze sobą i spałaszować je w drodze do pracy lub szkoły, bez utraty cennego czasu.