Każdy z nas chciałby mieć takie poranki, jakie widujemy w filmach czy serialach. Pełen chillout, pyszne śniadanie, aromatyczna kawa i wszystko na spokojnie. Jednak życie to nie bajka i poranki większości osób wyglądają dokładnie tak samo. Biegasz po mieszkaniu i starasz się pamiętać o wszystkich ważnych sprawach, które w ciągu dnia musisz załatwić. W międzyczasie mąż, żona lub dzieci czegoś od Ciebie potrzebują i nagle okazuje się, że pyszna kawa jest już zimna, a śniadanie nawet nie zostało zrobione i zadowalasz się kilkoma kęsami wafla ryżowego lub wypijasz jogurt w drodze do pracy. Piekarnia Rzeszów ma dla Ciebie idealne rozwiązanie. Wstań pół godziny wcześniej niż zwykle, przygotuj się do wyjścia i przyjedź do nas. W Le petit reve znajdziesz wyjątkowe dania i przekąski idealne na śniadanie, lunch i kolację. Wystarczy tylko wybrać na: słodko, czy słono?

Śniadanie na słodko czy na słono? Wybór należy do Ciebie

Każdy z nas ma swoje ulubione potrawy, które często spożywa. Pewnie myśląc o zdrowym śniadaniu, uważasz, że musisz z nich zrezygnować. Nic bardziej mylnego, wszystko zależy jedynie od tego, ile go zjesz i jak przygotujesz. Pamiętaj, że bez względu na to, czy gustujesz śniadaniach na słoną, czy na słodko najważniejsze jest, by dostarczyły Ci one potrzebne składniki dodające siłę i energie na resztę dnia.

Dlaczego należy jeść śniadania w Le petit reve?

Pewnie nie raz już słyszałeś te słowa, ale musimy je powtórzyć, by zapadły Ci w pamięć na zawsze, mianowicie „śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia”. To, co zjesz o poranku, wpływa na Twoje samopoczucie oraz dalszą chęć do działania. Właściwe jedzenie da Ci energię oraz pobudzi mózg, wzmacniając pamięć i koncentrację. Dodatkowo spożywanie śniadania:

  • zapobiega zachorowaniu na cukrzycę – nie jedząc porannego posiłku przez dłuższy czas, zwiększasz ryzyko wystąpienia nadwrażliwości na insulinę, co może spowodować cukrzycę,
  • poprawia koncentrację – posiłek, w którym znajduje się błonnik i białko sprawia, że nasz mózg szybciej przyswaja wiedzę i lepiej się koncentruje na ważnych sprawach,
  • pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę – jedząc śniadanie, zaspokajasz swój głód powodując, że nie ulegasz zachciankom, podjadając niezdrowe przekąski,
  • daje energię do ćwiczeń – osoby uprawiające sport, dużo chętniej trenują i mają więcej energii. 

Słodkie śniadanie – czy może być zdrowe i pożywne?

Wielu, zwłaszcza starszych ludzi uważa, że śniadanie na słodko nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Ich mniemanie może brać się z faktu, iż stawiają je oni na równi ze słodyczami. Jest to oczywiście błędne myślenie. Poranek jest wręcz idealną porą na słodkości. Muszą one jednak obfitować w produkty wysokobiałkowe, które mają dużą zawartość węglowodanów, co pozwoli nasycić głód. Zastanawiasz się jak to możliwe. Otóż badania wykazały, że nasz organizm z rana działa na wysokich obrotach, więc szybciej spalamy to, co zjadamy na śniadanie, niż w przypadku pozostałych posiłków.

Jest to świetna informacja dla wszystkich miłośników słodkich śniadań, którzy w Le petit reve znajdą briochy, croissanty, mini szarlotkę, chlebek bananowy czy tarty.

Śniadania na słono – co poleca piekarnia Rzeszów?

Wytrwane śniadania to rozwiązanie dla osób, które szczególnie unikają sacharyd. Taki posiłek nie spowoduje nagłego wzrostu poziomu cukru we krwi.

W takim razie ze spokojnym sumieniem możesz „wpaść” w drodze do pracy do piekarni w Rzeszowie po pyszną bagietkę z oliwką, tarte na słono lub kanapkę w różnorodnymi dodatkami, wśród których znajdziesz, pesto z suszonych pomidorów, szynkę parmeńską oraz pieczonego buraka. 

Le petit reve w swojej ofercie ma również pasztet vege oraz zestaw vege, dlatego zapraszamy w swoje skromne progi również Wegan.