Na początek nieco zaskakująca informacja dla wszystkich wielbicieli ucztowania na trawie. Otóż nie zrodziła się ona we współczesnej dobie, ale zaczęto ją kultywować dawno temu i to nie byle gdzie, bo we Francji. Pierwszą wzmiankę na temat pikników odnotowano we francuskich źródłach pisanych w XVII wieku. Samo hasło piknik pochodzi od słowa pique-nique.

Wszystko rozpoczęło się we Francji

Rozumiane przez nas dzisiaj słowo piknik nie ma nic wspólnego z wyobrażeniem o pique-nique w XVII wieku. Koc, sztućce, naczynia, napitki i przegryzki z le petit reve nie były częścią uczty na świeżym powietrzu. Mało tego w tamtym czasie koncepcja pikniku wiązała się z konsumpcją wewnątrz zajazdów. Dlaczego tak to wówczas wyglądało?

Ludzie, którzy często kilka dni przebywali w podróży, łaknęli towarzystwa innych osób. Pique-niquemiało być sposobnością do nawiązywania kontaktów, a także dzielenia się z towarzyszami. Nie częstowano się jednak strawą, a winem, które zabiegane było do zajazdu. Z czasem pozycja pikniku na tyle się umocniła, że zaczęła być uważana za ulubioną rozrywkę Francuzów.

Dopiero w XIX wielu zaczęto organizować pikniki w naturze. Zabierało się wówczas koc, na którym można było spocząć, przekąski, napoje, a często nawet gry planszowe lub karciane. Wszystko po to, by zabawa na świeżym powietrzu trwała jak najdłużej.

Le petit reve opowiada, dlaczego warto piknikować

W świecie, gdzie standardem jest walka o posadę, ciągła gonitwa i notoryczny brak czasu piknik staje się mostem do innej rzeczywistości. Przebywanie na świeżym powietrzu pozwala oczyścić organizm z negatywnych emocji i fantastycznie się zrelaksować. Sycenie się ciszą i wsłuchiwanie w odgłosy natury, takie jak śpiew ptaków czy szum drzew daje wspaniałe ukojenie. Dodatkowo, jeśli wstąpisz przed piknikiem do le petit reve po pyszne przekąski oraz napoje będą smakowały znacznie lepiej i wyborniej.

Piknik to idealny czas, aby zacieśnić więzi lub zbudować nowe. Romantyczna randka na kocu przy blasku gwiazd nie ma sobie równych i z pewnością roztopi nawet najbardziej skamieniałe serce. Nic tak nie łączy ludzi, jak dobre jedzenie, odkrywanie nowych smaków i toczące się podczas wypadu inspirujące rozmowy. Jeśli dodatkowo zaopatrzysz się w pyszną lemoniadę lawendową z le petit reve Twój piknik stanie się strzałem w dziesiątkę, który będziesz chciał powtarzać, gdy tylko znajdziesz chwilę czasu.

Potrzebujesz przekąsek i napojów na piknik? Le petit reve zaprasza

Le petit reve to wyjątkowe miejsce w samym centrum Rzeszowa. Serwowane tam zarówno słone, jak i słodkie przekąski idealnie sprawdzają się na pikniki. Nawet największy niejadek nie oprze się croissantowi czy cynamonce. Kapryśny maluch z pewnością polubi bagietkę pszenną oraz chleb żytni. Na romantyczną randkę na świeżym powietrzu polecamy zestawy de luxe, gdzie do wyboru jest wersja wytrawna lub słodka. To idealny sposób, by spróbować nowych smaków oraz poznać upodobania kulinarne płci przeciwnej. Dla wielbicieli kawy mamy cappuccino, espresso, czy latte. Co więcej, poza mlekiem krowim dostępne są również wersje roślinne i bez laktozy, tak by każdy mógł delektować się takim trunkiem, na jaki ma ochotę.

Oczywiście to nie wszystko, co do zaoferowania swoim klientom ma le petit reve jednak menu jest tak bogate, że nie sposób wymienić tutaj wszystko. Zapraszamy więc na naszą stronę internetową i czekamy na Was na Grunwaldzkiej 16a.