Kawa, jak niektórzy mawiają napój bogów, to pierwsza myśl, którą ma w głowie większość Polaków tuż po przebudzeniu. Rytuał jej picia wszedł nam w nawyk, za sprawą jej niebywałych właściwości. Dobra kawa z rana pobudza nasz organizm, dając mu energię na resztę dnia. Jedni piją ją raz dzienni inni dwa lub trzy. Wszystko to zależy od upodobań oraz preferencji. Należy jednak pamiętać, że o ile kawa w małych ilościach nie szkodzi, o tyle już jej nadmiar może wpływać negatywnie na nasz organizm.

W kofeinowej podróży w Le petit cafe

Kawę pije się wszędzie. Nasi bliscy i dalsi sąsiedzi, tak jak my nie wyobrażają sobie dnia bez filiżanki tego magicznego wywaru. Francuzi do śniadania piją duża kawę z mlekiem, z kolei włosi, co często przedstawiane jest w reklamach, wypijają szybkie espresso, gdzieś przy barze. Zwykle robią to na stojąco, ponieważ są w drodze na ważne spotkanie. Austriacy słyną z zamiłowania do delektowania się kawą podczas chwili odpoczynku w jednej z wiedeńskich kawiarni. Bez względu jednak na kulturę oraz metodę przyrządzania napoju najważniejszy jest jego niepowtarzalny smak i aromat, który codziennie przyciąga klientów do Le petit cafe.

W czym podawać kawę?

Picie kawy to dla wielu osób rutyna, którą wykonują codziennie o poranku. Inni traktują to jak rytuał, delektując się każdym łykiem. To jaką kawę pijemy oraz w jaki sposób, zależy od naszych upodobań. W Le petit cafe wiemy, jak ważny jest sposób jej podania oraz samo naczynie, w którym znajduje się napój. Koneserzy twierdzą, że ma to znaczenie dla smaku i aromatu kawy. Należy więc poświęcić chwilę i dobrać taką szklankę, kubek lub filiżankę, by stanowiła piękną oprawę dla napoju bogów. Mając obecnie tak szeroki asortyment naczyń możemy sprawić, że już na ich sam widok zacznie cieknąć klientowi ślina.  

Rodzaje kaw w Le petit cafe

Tureckie przysłowie mówi, że: „Kawa powinna być czarna jak piekło, mocna jak śmierć i słodka jak miłość”. Jednak jej rodzaj zależy od indywidualnych upodobań każdego z nas. Do francuskiej kawiarni w Rzeszowie codziennie przychodzi mnóstwo, dlatego też wiemy, jak ważne jest by jej smak został na ustach klientów jeszcze długo po wyjściu z jej murów. Postanowiliśmy więc przygotować niebanalne menu, które połączy w sobie klasyczne rodzaje kawy z wyjątkowymi dodatkami w postaci pysznych syropów. Wisienką na naszym torcie jest napój bogów z nutą kardamonu. Obłędne połączenie, które powinien spróbować każdy, kto nie miał jeszcze przyjemności go kosztować. Jego sekretem jest mielenie ziaren kawy i kardamonu razem. Już na etapie parzenia te dwa smaki idealnie się ze sobą łączą ciesząc zarówno kubki smakowe, jak i zapachowe. Wszystkie rodzaje kaw znajdziesz w naszym menu: https://lepetitreve.pl/. Bez obaw jeśli lubisz kawę z mlekiem, ale nie takim od krówki, to mamy specjalnie dla Ciebie mleko bez laktozy lub wersję roślinną. 

Dobra kawa w Rzeszowie – Le petit reve

Gdy człowiek wstaje rano z łóżka pierwszą rzeczą, o jakiej myśli, jest kawa. Czasem jednak nie mamy czasu, by ją wypić lub zwyczajnie brakuje nam w kuchennym wyposażeniu ekspresu. Nic jednak straconego, ponieważ na mapie Rzeszowa znajduje się Le petit reve. Już z daleka informuje przechodniów o posiadaniu, pysznej, aromatycznej kawy oraz świeżego pieczywa.

Jeśli masz chwilę czasu usiądź przy stole i wypij napój bogów w naszym towarzystwie, jeśli się śpieszysz weź ją na wynos robiąc innym „smaka”. Nie ważne gdzie i z kim pijesz kawę. Ważne, że to najlepsza kawa z Le petit reve.