Cukiernicy przygotowujący słodkie ciasta i desery doskonale wiedzą, że dostępne są pewne dodatki, podkreślające całość wypieków. Mowa tutaj o przyprawach korzennych, które nadają przyjemny aromat, goryczkę oraz nieco pikantności. Te same dodatki wykorzystuje się do przygotowania wyjątkowego napoju kawowego, jaki serwuje Kawiarnia w Rzeszowie. Dokładnie mowa tutaj o kardamonie, posiadającym wiele prozdrowotnych właściwości, o których dzisiaj trochę opowiemy.

Kardamon – co powinieneś o nim wiedzieć?

Kardamon pochodzi z Indii i Sri Lanki.  Jest rośliną z rodziny imbirowatych, a to oznacza, że ma bliskie pokrewieństwo z imbirem. Uważany jest za królową przypraw, ze względu na prozdrowotne właściwości dla naszego zdrowia oraz niepowtarzalny smak i aromat. Poza tym stanowi idealny dodatek do kaw, które szczególnie sprawdzają się w okresie jesienno-zimowym, a to dlatego, że kardamon rozgrzewa i wzmacnia organizm.

Może nie wszyscy wiedzą, ale tuż po szafranie stanowi on najdroższą przyprawę na świecie. Charakteryzuje się intensywnym, korzennym aromatem. W sprzedaży dostępny jest w formie zmielonej lub całych ziarenek.

Kawa z kardamonem – kawiarnia w Rzeszowie zna jej właściwości

Tak jak już wspomnieliśmy, kardamon świetnie rozgrzewa organizm, dlatego nadaje się do kawy w zimny poranny dzień. Takie połączenie wzmacnia odporność oraz opóźnia procesy starzenia się. Nie możemy również zapominać o kofeinie, którą zawiera ten napój. Ta substancja działa niezwykle pobudzająco na ludzki układ nerwowy oraz przyśpiesza przepływ impulsów elektrycznych w mózgu. To powoduje, że mamy lepszą pamięć oraz koncentrację.  

Kawa z kardamonem, którą serwuje kawiarnia Rzeszów, skutecznie redukuje uczucie zmęczenia oraz poprawia samopoczucie oraz wydolność fizyczną i umysłową. Napój ten zalecany jest do picia szczególnie w czasie wzmożonych przeziębień, gdzie wszyscy dookoła nas są chorzy. Warto również wspomnieć, że kardamon zwalcza katar oraz uczucie zatkanego nosa, dlatego należy go spożywać w trakcie infekcji górnych dróg oddechowych. Napój rozgrzewa nasze ciało, wspomagając jego naturalny mechanizm obronny. 

Nie zapominajmy, że kofeina przyspiesza przemianę materii. Z kolei kardamon zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Połączenie więc tych dwóch składników może pomóc nam w uzyskaniu smukłej sylwetki. Kawa z kardamonem jest wskazana osobom narażonym na cukrzycę, ponieważ wspomaga walkę z chorobą oraz zmniejsza ryzyko jej wystąpienia.

Przede wszystkim jednak nasz opisywany napój wspiera produkcję endorfin, które jak wiadomo, są hormonami szczęścia. Oznacza to, że już jedna filiżanka kawy z kardamonem w Le petit cafe wywoła uśmiech na naszej twarzy i poprawi nam nastrój na cały dzień.

Dlaczego warto pić kawę z kardamonem?

Kardamon to przyprawa o niesamowitym aromacie i unikatowym smaku, której nie da się zastąpić niczym innym. Była wykorzystywana już w starożytności w medycynie naturalnej. Warto ją spożywać zwłaszcza w połączniu z kawą, ponieważ dostarcza ona wielu witamin i minerałów np. witaminy z grupy B, wapń, żelazo, fosfor, magnez, potas i cynk.

Kawiarnia Rzeszów zaprasza na kawę z dodatkiem kardamonu

Skoro wiesz już, ile właściwości niesie ze sobą spożywanie kawy z kardamonem, grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Przecież zamian łykać każdego ranka witaminy, można przyjść do Le petit reve i zamówić sobie pyszny napój.