Jak mówi pewne przysłowie „śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia”. Pewnie w ciągu swojego życia słyszałeś je wielokrotnie i jak się okazuje, jest w nim wiele prawdy. Mimo iż każdego dnia mamy do spożycia kilka posiłków, to właśnie śniadanie stanowi ten najważniejszy, którego nie powinno się pomijać. Takie zachowanie nie ma nic wspólnego ze zdrową dietą, bowiem jego opuszczenie sprawia, że ludzie szybciej są głodni i chętniej sięgają po niezdrowe przekąski, które mają na celu zaspokojenie chwilowego apetytu. W ten sposób pochłaniamy więcej kalorii, niż powinniśmy i w efekcie niewłaściwie się odżywiamy. Wiedząc, że niejedzenie śniadania wynika najczęściej z braku czasu lub chęci do gotowania najlepiej zakupić je w drodze do pracy bądź szkoły w Le petit reve, gdzie codziennie przygotowywane są pyszne kanapki i zdrowe słodkości.

Śniadanie w Le petit reve – dlaczego jest tak ważne?

Śniadanie to pierwszy posiłek, który jemy po przebudzeniu. Jego zadaniem jest dostarczenie odpowiedniej ilości energii, dlatego też powinien być kaloryczny. Posiłek ten pobudza również przemianę materii organizmu, informując go, że nie musi już magazynować zapasów. W rezultacie zjedzone śniadanie zostaje w szybki i zdrowy sposób spalone. Regularnie jego spożycie obniża ryzyko:

  • cukrzycy,
  • nadciśnienia,
  • chorób serca,
  • otyłości,
  • efektu jo-jo.

Śniadanie sprzyja również koncentracji. Głodna osoba, której podczas pracy lub nauki burczy w brzuchu, nie może się skupić na wykonywaniu swoich zadań.

Przyczyny omijania porannego posiłku

Ekspert Instytutu Żywności i Żywienia, Pani Prof. Jadwiga Charzewska twierdzi, że nawet 40% dorosłych osób w naszym społeczeństwie nie je śniadania. Najczęstszymi powodami są:

  • brak apetytu z rana,
  • brak czasu,
  • chęć dłuższego snu,
  • ograniczenia pokarmowe.

Dietetycy na każdym kroku podkreślają, że zdrowa dieta oparta jest o stanowisko, aby jeść częściej, ale w mniejszej objętości. Pomijanie więc śniadania to podstawowy błąd, który w konsekwencji przynosi więcej szkody niż pożytku. Jeśli ktoś chce przejść na dietę, musi jeść regularnie, ale mniejsze porcje. Mowa tutaj o „deficycie kalorycznym”, potrzebnym do spadku masy ciała. Śniadanie jednak nadal jest najważniejszym posiłkiem, więc nie wolno go pomijać.

Śniadanie na słono czy słodko – w Le petit reve masz wybór

Zamknij oczy, czy czujesz zapach świeżego pieczywa i słyszysz, jak chrupie podczas przełamywania? Tę magiczną chwilę możesz przeżyć w Le petit reve, gdzie każdego dnia wypiekane są specjalnie dla Ciebie chleby, bagietki i brioszki. To jednak nie wszystko, ponieważ dla miłośników słodkości do wyboru są: croissant, cynamonek, szarlotka, sernik, granola. Właściciele oraz pracownicy Le petit reve nie zapomnieli również o osobach vege, którzy z bogatego menu wybiorą coś dla siebie.

Odwiedzając to miejsce raz, zapragniesz wracać tam każdego dnia. Codzienne dylematy, odnośnie do śniadania zniknął w niepamięć, a Ty zaczniesz się zdrowo odżywiać. Pyszne, pachnące kanapki lub słodkie croissanty staną się Twoim źródłem napędowym i sprawią, że cały dzień będzie piękny, a praca owocna. W naszym menu znajdziesz zestawy de lux, do wyboru słodki lub wytrawny, który możesz zjeść na miejscu bądź zabrać ze sobą do pracy i szkoły. Zajrzyj do nas na chwilę i zostań z nami na zawsze. Le petit reve zaprasza.