W życiu kobiety nadchodzi taki wyjątkowy moment, gdy spodziewa się potomstwa. Ciąża to wyjątkowy stan, gdy ciało przechodzi wiele zmian. Do jednej z nich należy zmiana dotychczasowego stylu życia, w taki sposób, by nasze działania nie zaszkodziły maluchowi. Mimo iż jeszcze się nie narodziło, ma swoje potrzeby, a obowiązkiem przyszłej mamy jest je spełniać. Wiele kobiet w okresie ciąży zastanawia się, czy może pić kawę tak, jak do tej pory, zwłaszcza jeśli był to ich codzienny, poranny rytuał. Kawiarnia w Rzeszowie po zasięgnięciu opinii innych osób, w tym lekarzy śmiało może powiedzieć, że nie ma medycznych przeciwwskazań, by kobiety w stanie błogosławionym nie mogły pić kawy. Najważniejsze to zachować rozsądek i ograniczyć ilość kofeiny spożywanej każdego dnia.

Skąd pomysł, że kobiety w ciąży nie mogą pić kawy?

Pytając o możliwość picia kawy w ciąży, należy podkreślić, że nie chodzi tutaj o rodzaj napoju, tylko zawartą w nim kofeinę. Jej nadmierne spożycie mogłoby negatywnie wpłynąć na rozwój płodu. Wszystko dlatego, że w ciele ciężarnej kobiety krąży ona znacznie dłużej niż np. u dorosłego mężczyzny. Co więcej, przenika ona przez łożysko, dostając się do wód płodowych, a tym samym trafia do dziecka. Ponieważ jego organizm dopiero się rozwija i nie wszystkie organy pracują już prawidłowo, będzie miało problem z przetrawieniem kofeiny. Z kolei zawarte w niej związki zakłócają przepływ krwi w łożysku. Substancje odżywcze, które przekazujemy maluchowi w pokarmie, mają wówczas problem z przetransportowaniem się w odpowiednie miejsce. Może to wpłynąć na wady rozwojowe u niemowlaka. Kawiarnia w Rzeszowie uspokaja jednak wszystkie panie, które w tym momencie nieco się przestraszyły. Takie skrajne sytuacje dzieją się, jeśli dzienne spożycie kofeiny jest zbyt wysokie. Wypicie jednej słabej kawy o poranku czy podczas spotkania z przyjaciółmi nie odbije się negatywnie na dziecku, a nawet wręcz przeciwnie. Przecież wiadomo, że szczęśliwa kobieta to szczęśliwe dziecko.

Czy dwie kawy dziennie to za dużo?

Przyszłą mamę już na początku ciąży czekają liczne wyzwań, którym musi sprostać. Noszenie pod sercem nowego życia wymaga wiele energii. Warto też wspomnieć o obciążeniu psychicznym, jakie wywołuje zaistniała sytuacja. Stres to najgorsze z uczuć, którego w trakcie ciąży należy kategorycznie unikać. Jak to jednak zrobić? Pewnie przed ciążą pomagał kubek aromatycznej kawy? Teraz też może pomóc. Będąc w stanie błogosławionym nie masz całkowitego zakazu picia kawy. Jest jedynie informacje o tym, aby w ciągu dnia nie przekraczać dopuszczalnej ilości wypitej kofeiny. Co to znaczy? Że możesz swobodnie wypić 2 kawy z przyjaciółką, byleby nie przekraczając 250 mg kofeiny w napojach.  

Warto wspomnieć, że na okres trwania ciąży trzeba pożegnać się z espresso oraz kawą po turecku. Wszystko dlatego, że są one zbyt mocne. Wybieraj więc wersje mleczne jak choćby cappuccino czy latte.  

Pamiętaj również, że dopuszczalna ilość kofeiny w Twoim organizmie zależy od wielu czynników. By mieć 100% pewność, jaką kawę możesz swobodnie pić, zasięgnij opinii lekarza.

Kawiarnia Rzeszów – u nas każdy znajdzie dla siebie idealną kawę

Jeśli marzy Ci się wyjście z przyjaciółmi na kawę, ale boisz się, że będzie ona zawierała zbyt dużo kofeiny, a w ciąży musisz na to uważać, przyjdź do Le petit cafe. W naszym menu znajdziesz kawę odpowiednią do swojego staniu oraz upodobania. Masz ochotę na flat white? A może marzy Ci się cappuccino z kardamonem? Te i inne napoje znajdziesz w kawiarni w Rzeszowie.