Grudzień to czas, gdy wszyscy czekają na świętego Mikołaj, który przynosi prezenty. Później wielkie odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia, poprzedzone ubieraniem choinki czy przystrajaniem domu. Ten wyjątkowy okres wszystkim kojarzy się z radością, czasem spędzanym w gronie rodziny, przyjaciół oraz gotowaniem i pieczeniem przeróżnych przysmaków. Piekarnia w Rzeszowie również coś o tym wie, ponieważ wiele osób właśnie tutaj zamawia świeże pieczywo czy pyszne słodkie wypieki, by mieć pewność, że w Święta Bożego Narodzenia nie zabraknie ich na stole.

Czym pachną Święta według piekarni w Rzeszowie?

Nie sposób podać jeden uniwersalny zapach panujący w domach podczas Bożego Narodzenia. Wszędzie królują inne przysmaki, ponieważ nasza kultura oraz tradycja jest bogata i bardzo barwna. Dla jednych Święta przywodzą na myśl zapach przypraw korzennych, goździków, pomarańczy oraz pieczonego ciasta. Inni mile wspominają woń choinki, która barwna i świecąc, ozdabia pokój.

Zapach to wyjątkowy zmysł, za którego pośrednictwem nawet nie widząc danej rzeczy, możemy z łatwością ją rozpoznać. Bywa często, że zapomniany obraz pojawia nam się w głowie pod wpływem przyjemnej woni. W naszych domach na każdym kroku czuć pyszne wypieki serwowane podczas rodzinnych świąt. Mogą się one różnić, ale zawsze stanowią miły akcent. Poniżej przedstawimy więc kilka propozycji, które z pewnością znasz.

Staropolski piernik

W wielu polskich domach święta rozpoczyna się od zagniecenia ciasta na piernik. Robi się to minimum dwa tygodnie wcześniej, by wszystkie składniki miały czas się złączyć, wydobywając maksimum smaku i zapachu. Zgodnie z recepturą masa korzenna powinna być wzbogacona miodem oraz bakaliami. Tak przygotowana leżakuje w chłodnym miejscu, czekając na dalsze prace. W międzyczasie odbywają się zakupy reszty dodatków, stanowiące podstawę świątecznych wypieków – mak, migdały, ser, figi, przyprawy korzenne i suszone śliwki.

Szarlotka i jej koleżanka ciasto cytrynowe

Każdy z nas chociaż raz w życiu widział, a nawet jadł pyszne ciasto wypełnione jabłkami. Tradycyjna szarlotka znajduje się na stołach podczas wszystkich świąt, urodzin czy imienin. Dzięki prostocie oraz wyjątkowemu smaku przygotowuje się ją szybko oraz smakuje wszystkim domownikom, zarówno tym najmłodszym, jak i nieco starszym. Ostatnimi czasy wiele osób szuka jednak ciekawych alternatyw, by nieco wzbogacić oraz urozmaicić świąteczne chwile. Z tego właśnie względu dużym zainteresowaniem cieszy się ciasto cytrynowe, które wypieka piekarnia w Rzeszowie. Delikatne, cytrusowe, rozpływające się w ustach kawałki od pierwszego kęsa przenoszą nas w magiczny, świąteczny czas.

Sernik – król wśród ciast

Dla osób, które nie wiedzą, sernik nosi miano najpopularniejszego ciasta w Polsce. Nie dziwi więc nikogo jego obecność na świątecznym stole. Przepis na ten wyjątkowy wypiek jest bardzo prosty, a składniki często znajdują się w naszych lodówkach i kuchennych pułkach. Niestety jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach, a smak sernika zawdzięczamy wysokiej jakości produktom. Domowe jajka, prawdziwe masło oraz najwyższej klasy ser to detale wpływające na efekt końcowy prac.

Warto jednak dodać, że przepisów na sernik jest wiele, tak samo, jak jego odmian. Jedni wolą klasyczny, inni z dodatkiem rodzinek, żurawiny albo z makową wkładką. Najważniejsze, by smakował wszystkim domownikom i szybko zniknął ze świątecznego stołu.

Piekarnia w Rzeszowie zaprasza po świąteczne wypieki

Każdy z nas uwielbia pałaszować pyszne wypieki, jednak nie wszyscy mają czas, by je przygotować. Dla tych zabieganych bądź zapracowanych osób piekarnia w Rzeszowie ma w ofercie ciasta, które można zamówić na każdą okazję np. sernik, ciasto cytrynowe, chlebek bananowy, chlebek dyniowy oraz tartę na słodko. Nie zapomnijcie także o świeżym chlebie oraz pachnących bagietkach. Z nami Święta Bożego Narodzenia będą pyszne i pachnące.